Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Na terenie naszego nadleśnictwa znajduje się Izba Edukacji Ekologicznej, dwie Wiaty edukacyjne oraz jedną ścieżkę dydaktyczną. Obiekty przyrodniczo-edukacyjne, utworzone zostały przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży.

Izba Edukacji Ekologicznej

Powstała ona w 2006 r. przy współudziale WFOŚiGW w Gdańsku. Ośrodek ten jest wyposażony w szereg interesujących i nowoczesnych materiałów dydaktycznych, gwarantujących przeprowadzenie ciekawych lekcji. Sala przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.  Izba usytuowana jest w bogatym przyrodniczo terenie, w pobliżu trzech rezerwatów przyrody. Rezerwat Wiosło Małe udostępniono do ruchu turystycznego wytyczając w nim ścieżkę dydaktyczną z licznymi stanowiskami ciepłolubnych i światłożądnych roślin pochodzenia stepowego i możliwością podziwiania widoków Doliny Dolnej Wisły.

Wiata Edukacyjno-turystyczna w Leśnictwie Kochanki

Obiekt położony przy leśniczówce Kochanki zapewniający możliwość przeprowadzenia zajęć kameralnych połączonych z zajęciami praktycznymi w terenie.

Wiata Edukacyjno-turystyczna w Leśnictwie Szpęgawsk

Wiata edukacyjna położona w bardzo ciekawym terenie w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch jezior Zduńskiego i Szpęgawskiego wkoło których została utworzona Natura 2000 Grody nad Jeziorem Zduńskim i Szpęgawskim. Różnorodność przyrody w połączeniu z obiektem turystycznym pozwalają na przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć przyrodniczych.

Ścieżka dydaktyczna w rezerwacie Wiosło Małe

Rezerwat udostępniono do ruchu turystycznego wytyczając w nim ścieżkę dydaktyczną z licznymi stanowiskami ciepłolubnych i światłożądnych roślin pochodzenia stepowego i możliwością podziwiania widoków Doliny Dolnej Wisły. Ścieżka ma długość około kilometra i umożliwia zapoznanie się zarówno z wiadomościami na temat otaczających siedlisk jak i zdobycia wiadomości na temet regulacji Dolnej Wisły.