Asset Publisher Asset Publisher

Porzucony szczeniak w lesie

Patrol Straży Leśnej znalazł porzuconego w lesie psa, szczeniak był wycieńczony

Podczas sobotniej służby na terenie lasu państwowego w okolicach wsi Ciecholewy, strażnik leśny wspólnie z funkcjonariuszem Policji patrolujący leśne ostępy natknęli się na niecodzienne zjawisko. Na środku drogi leśnej, w pełnym słońcu, w godzinach południowych znalazł się bezbronny pies. Szczeniak miał zaledwie kilka tygodni, a do najbliższej wsi było ponad 3km. Nie jest możliwe, aby pokonał taki dystans sam. To było ewidentne porzucenie – mówi strażnik leśny Jakub Neumann. Zwierzę było wystraszone i spragnione. Jedyne co mogliśmy zrobić to napoić pieska i przeprowadzić wywiad w okolicznych miejscowościach na temat pochodzenia porzuconego szczeniaka. Z racji tego, że pies znaleziony został na terenie gminy Tczew, przekazany został do schroniska OTOZ Animals w Tczewie.

Zbliża się czas wakacji, w którym corocznie zwierzęta pozostawiane są przez “właścicieli” na pastwę losu. Bezradny, zagubiony futrzak z dnia na dzień staje się bezdomny, samotny i smutny. Apelujemy, aby wakacyjny relaks nie przesłonił nam zdrowego rozsądku. Nie pozwól by Twój pupil cierpiał, by był skazany na tułaczkę, a nawet śmierć.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.

                                                                             PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!