Asset Publisher Asset Publisher

I Turniej Halowej Piłki Nożnej

Drużyna Nadleśnictwa Starogard w miniony weekend wzięła udział w turnieju piłki halowej w Starej Kiszewie. Zobacz co zrobili nasi zawodnicy.

W miniony weekend tj. 25 marca bieżącego roku w miejscowości Stara Kiszewa odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w RP Rejonu Gdańskiego. W rywalizacji udział wzięły drużyny nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku w tym zawodnicy z Nadleśnictwa Starogard.

Impreza została otwarta oficjalnym powitaniem gości przez zastępcę Dyrektora RDLP oraz Przewodniczącego ZLP w RP RG. Następnie kapitanowie drużyn przystąpili do losowania, po którym rozpoczęto mecze. W pierwszym etapie każdy mecz trwał 10 minut, w drugim etapie 16 minut. Do finału przeszła drużyna Nadleśnictwa Kaliska i Starogard. Był to bardzo efektowny i emocjonujący mecz, gdyż zawodnicy wykazywali się wysoką determinacją w zdobyciu zwycięstwa. Mecz ten zakończył się remisem 0:0, zatem przystąpiono do rzutów karnych. Ten etap trzymał zarówno zawodników jak i kibiców w ciągłym napięciu, gdyż drużyny po każdym oddanym rzucie karnym osiągały remis. Niestety piąty strzał okazał się decydujący. Piłka odbiła się o słupek. Zwyciężyli nasi sąsiedzi, a my zdobyliśmy II miejsce.

Na koniec zostały rozdane puchary i medale dla trzech pierwszych drużyn. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli statuetki dla najlepszego strzelca i bramkarza w turnieju. Oba zdobyli nasi koledzy: G. Pięta wykonał najwięcej goli, natomiast wysokimi zdolnościami taktycznymi w obronie wykazał się T. Marchewicz.

W trakcie turnieju obyły się konkursy dla dzieci, a przed finałem dziecięcy skład cheerleaderek zaprezentował dynamiczne układy taneczne mające dopingować drużyny do walki.